o mnie

Cześć! Nazywam się Justyna Śmidowicz.

 

W 2015 ukończyłam Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu na kierunku malarstwo. Mój dyplom magisterski został wyróżniony i wziął udział w wystawie konkursowej pt.: Najlepsze Dyplomy ASP 2015 w Gdańsku.

 

W latach 2014/2015 uczestniczyłam w polsko – niemieckich warsztatach pt.: Spotkanie Obrazów/Begegung der Bilder, podczas których wzięłam udział w 4 wystawach w 4 miastach: Kilonii, Berlinie, Gdańsku i Poznaniu.

 

W 2016 roku wzięłam udział w wystawie pt.: MASKS/EXERCISES w Galerie 21 w Hamburgu. W tym samym roku odbyłam półroczną rezydencję artystyczną w Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu, gdzie realizowałam projekt fotograficzny pt.: Analogowy System Ewidencji Czasu (ASEC). Również w 2016 roku zostałam nominowana do udziału w 12. Konkursie im. E. Gepperta, poświęconemu młodemu malarstwu i wzięłam udział w wystawie konkursowej w BWA we Wrocławiu, prezentując cykl fotografii analogowych.

 

Moja publikacja pt.: “Życie jest takie jakby właśnie”, złożona ze zdjęć i wierszy, została wydana przez niezależną oficynę Ostrøv w roku 2018. Można się z nią zapoznać na stronie wydawnictwa https://ostrov.pl/justyna-smidowicz-cegla/zycie-jest-takie-jakby-wlasnie

 

W 2020 roku mój dyptyk fotograficzny wraz z wierszem zostały wydane w zbiorowej publikacji pt: #sah_z [stay at home zin] przez przez niezależne wydawnictwo Krzysiek Orłowski / Zinteka https://issuu.com/krzysiekorlowski/docs/stayathome_zin

 

Od marca 2022 do kwietnia 2023 brałam udział w projekcie-warsztatach pt.: “Sabat fotograficzny”, zrzeszającym i aktywizującym poznańskie fotografki, organizowanym przez Galerię Centrala w Poznaniu. Projekt zakończył się wystawą zbiorową pt.: “Obsesje relacji”, na której zaprezentowałam zdjęcia analogowe składające się na cykl “Spotkania: Werka, Marta, Kasia, Anka” z 2022 roku.

 

Od 2012 roku prowadzę bloga fotograficznego http://mjuii.tumblr.com